Visszakerült a helyére a nagyhalászi fehér gólya fészekkamera

A világ talán legismertebb fehér gólya fészkét bemutató webkamerát ősszel áthelyeztük a nyíregyházi főiskola botanikus kertjébe, ahonnan az egyik madáretető képét szolgáltatta az Interneten. A kamera a múlt héten "hazatért" a nagyhalászi református templom tornyába, hogy a több mint 120 országából eddig bejelentkező gólyakedvelő élőben figyelhesse a fészekre visszatérő madarakat.

Gólya fészekkamera a nagyhalászi református templomon (Fotó: Orbán Zoltán).


Tavaly március 23-án érkezett meg a pár egyik tagja, így jó esély van arra, hogy a jövő héten ismét benépesül a fészek. Ennek idén az ad különösen fontos aktualitást, hogy tavaly június 27-én áramütést szenvedett és elpusztult Harmat  - az egyik szülőmadár -, így az idei költés az eddigieknél is bizonytalanabb (részletek >>). Ne felejtsük el, hogy fehér gólyáink Dél-Afrikáig is vonulhatnak, az oda-vissza út akár 20.000 kilométere pedig rengeteg veszélyt és viszontagságot rejt. Ezért a madárvédők, gólyakedvelők ilyentájt országszerte fokozottan figyelik az eget, hogy feltűnik-e már a régen várt gólya. Ebben a megfigyelésben segít Nagyhalászban a fészek webkamera, melynek képe itt érhető el. A kamera mellett látogasson el a lakossági gólya oldalra is, és megfigyeléseinek feltöltésével segítse a hazai állomány védelmét!



A kamera kihelyezésének kulisszatitkairól videót is készítettünk.



Személyi jövedelemadó 1% felajánlásával nélkülözhetetlen
segítséget nyújthat madárvédelmi munkánkhoz!

A rendelkezéshez szükséges adószámot és
tájékoztatást is tartalmazó nyilatkozatot

letöltheti
itt >>

Köszönjük!






Orbán Zoltán




Az MME Fehérgólya-védelmi programját a
Cora Íz és Hagyomány üzletága
támogatja
.




Kapcsolódó hírek

Mély fájdalommal tudatjuk mindazokkal, akik ismerték és szerették, hogy Schmidt Egon életének 92 évében elhunyt.  Elhunyt szerettünk búcsúztatása 2023. március 10-én 11:15 órakor lesz a Farkasréti temető Makovecz-ravatalozóban.  

A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület a Madarak és Fák Napja alkalmából országos versenyt hirdet az általános iskolai felső tagozatos tanulók számára.

Schmidt Egon a Kossuth-díjjal (fotó: Haraszthy László)

Mély fájdalommal tudatjuk, hogy 91 éves korában, ma hajnalban elhunyt Schmidt Egon, a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület Tiszteletbeli elnöke, Kossuth-díjas író, aki egész életét a madaraknak, a madárvédelemnek és az ismeretterjesztésnek szentelte. Életével mindannyiunk számára példát mutatott természetszeretetből, emberségből, személyiségével természetvédők...