Újabb gólyafészek életébe pillanthatunk be

Az MME szakemberei egy újabb gólyafészekhez szereltek élőképes webkamerát, így mostantól a Nógrád megyei Kazár gólyáinak életét is figyelemmel kísérhetjük. A volt Művelődési Ház kazánkéményén ülő fiókák egy késői költésből születtek, így életük egyik meghatározó mozzanata, a kirepülés, még előttük áll.

Kazári gólyakamera (fotó: Papp Ferenc)

Kazáron csak itt fészkelnek a gólyák, a településen 1953 óta nem volt sikeres költés. A helyiek 2010-ben két betonvas keresztbehelyezésével "fészektartót" helyeztek ki a kéményre, majd erre egy vesszőkosarat erősítettek. 2011-ben már egy pár foglalta és rakta meg, majd 2012-ben fiókájuk is lett.

Kazári gólyakamera (fotó: Nagy Károly)
A gólyák még a kamera rögzítése előtt a fészket csinosítgatták
(fotó: Nagy Károly)


Kazári gólyakamera (fotó: Papp Ferenc)
Az új eszköz közelről (fotó: Papp Ferenc)


A szintén webkamerával megfigyelt nagyhalászi gólyafészekből a múlt héten repültek ki a fiókák.


Kapcsolódó oldalak






Köszönjük, hogy egy százalék felajánlásával az MME madárvédelmi munkáját támogatta!





Papp Ferenc, Szász Péter
A fenti kis képen a kazári gólya látható
fotó: Papp Ferenc


Kapcsolódó hírek

Mély fájdalommal tudatjuk mindazokkal, akik ismerték és szerették, hogy Schmidt Egon életének 92 évében elhunyt.  Elhunyt szerettünk búcsúztatása 2023. március 10-én 11:15 órakor lesz a Farkasréti temető Makovecz-ravatalozóban.  

A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület a Madarak és Fák Napja alkalmából országos versenyt hirdet az általános iskolai felső tagozatos tanulók számára.

Schmidt Egon a Kossuth-díjjal (fotó: Haraszthy László)

Mély fájdalommal tudatjuk, hogy 91 éves korában, ma hajnalban elhunyt Schmidt Egon, a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület Tiszteletbeli elnöke, Kossuth-díjas író, aki egész életét a madaraknak, a madárvédelemnek és az ismeretterjesztésnek szentelte. Életével mindannyiunk számára példát mutatott természetszeretetből, emberségből, személyiségével természetvédők...