Természetvédelem határok nélkül

Határmenti területek természetvédelmi értékeinek felmérésére és megóvására indított nemrégiben programot az MME.


Fotó: Halmos Gergő

Az elkövetkezendő 1,5 évben biológusok, ökológusok, természetvédelmi szakemberek fogják vizsgálni Soprontól Sátoraljaújhelyig a határszakaszhoz kapcsolódó, úgynevezett Natura 2000 területeket. Ezek a területek az Európai Unió Natura 2000 elnevezésű ökológiai hálózatának láncszemei, így nem csak hazai, hanem nemzetközi védelmet is élveznek.

A program salgótarjáni indító konferenciáján a szakemberek megegyeztek arról, hogy a területek állapotát előreláthatólag négy indikátorfajon keresztül vizsgálják majd. A fekete harkály, az örvös légykapó, a tövisszúró gébics és a barna rétihéja állományának alakulásából következtetni lehet az erdők, a mezőgazdasági területek, a vizes élőhelyek állapotára.

Az 32 millió Ft költségvetésű nemzetközi természetvédelmi programot Magyarország-Szlovákia-Ukrajna Szomszédsági Programban, az Európai Unió és a Magyar Köztársaság társfinanszírozásával valósul meg.

Kapcsolódó hírek

Mély fájdalommal tudatjuk mindazokkal, akik ismerték és szerették, hogy Schmidt Egon életének 92 évében elhunyt.  Elhunyt szerettünk búcsúztatása 2023. március 10-én 11:15 órakor lesz a Farkasréti temető Makovecz-ravatalozóban.  

A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület a Madarak és Fák Napja alkalmából országos versenyt hirdet az általános iskolai felső tagozatos tanulók számára.

Schmidt Egon a Kossuth-díjjal (fotó: Haraszthy László)

Mély fájdalommal tudatjuk, hogy 91 éves korában, ma hajnalban elhunyt Schmidt Egon, a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület Tiszteletbeli elnöke, Kossuth-díjas író, aki egész életét a madaraknak, a madárvédelemnek és az ismeretterjesztésnek szentelte. Életével mindannyiunk számára példát mutatott természetszeretetből, emberségből, személyiségével természetvédők...