Betiltották az egérragasztót

A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesülethez (MME) rendszeresen érkeznek olyan hírek, hogy az úgynevezett ragacsos egér- és patkányfogó madarak pusztulását is okozza. Különösen sok gyöngybagoly esik áldozatul, hiszen a magtárakban gyakran alkalmazzák a rágcsálóirtás ezen módját. Napokkal ezelőtt például egy nagykanizsai köztéri padra kent egérragasztóba rozsdafarkú fiókák ragadtak.


Fotó: Zalai Hírlap

Utánanéztünk, hogyan lehetne betiltatni a szert. Megtudtuk, hogy az új állatvédelmi törvénynek megfelelően már több egérragasztót - köztük azt is, amelyik a fiókák pusztulását okozta - betiltották. Azonban ezek a szerek egy ideig a polcokon maradhatnak, mivel a forgalmazóknak joga van a még meglevő készleteket eladni. Remélhetőleg jövőre már nem okoznak újabb madárelhullásokat ezek a legkevésbé sem humánus rágcsálóirtó anyagok!

A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület felhívja a figyelmet arra, hogy ügyeljünk az ehhez hasonló (pl. rovarellenes) anyagokra is annak érdekében, hogy elejét vegyük az ilyen eseteknek.


További információ:
Padra kent egérragasztóba ragadtak védett madarak Nagykanizsán

Kapcsolódó hírek

Mély fájdalommal tudatjuk mindazokkal, akik ismerték és szerették, hogy Schmidt Egon életének 92 évében elhunyt.  Elhunyt szerettünk búcsúztatása 2023. március 10-én 11:15 órakor lesz a Farkasréti temető Makovecz-ravatalozóban.  

A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület a Madarak és Fák Napja alkalmából országos versenyt hirdet az általános iskolai felső tagozatos tanulók számára.

Schmidt Egon a Kossuth-díjjal (fotó: Haraszthy László)

Mély fájdalommal tudatjuk, hogy 91 éves korában, ma hajnalban elhunyt Schmidt Egon, a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület Tiszteletbeli elnöke, Kossuth-díjas író, aki egész életét a madaraknak, a madárvédelemnek és az ismeretterjesztésnek szentelte. Életével mindannyiunk számára példát mutatott természetszeretetből, emberségből, személyiségével természetvédők...