Lezajlott a Rákosi Vipera Védelmi LIFE+ program záró találkozója

A Fővárosi Állat és Növénykert barlangtermében tartotta záró találkozóját a Rákosi vipera védelmi program. A most záruló LIFE+ annak a 2004-2007 között kezdett fajvédelmi program folytatása, amit Európa 5 legsikeresebb LIFE támogatású természetvédelmi programja közé választottak.

Vipera LIFE+ logó


A konferencián a partnerszervezetek és munkatársak mellett részt vettek neves nemzetközi herpetológus és természetvédelmi szakemberek is. Az egész nap tartó előadássorozaton a Magyarországon elvégzett munka bemutatása mellett hasonló külföldi programok ismertetése és a jövőbeni együttműködések lehetőségei is szóba kerültek.


Három kontinensről érkeztek résztvevők a A Rákosi vipera védelme a Kárpát-medencében LIFE+ program záró konferenciájára.
Három kontinensről érkeztek résztvevők a A Rákosi vipera védelme a
Kárpát-medencében LIFE+ program záró konferenciájára.


A résztvevők megismerhették az program keretében zajlott élőhely-kezelési eredményeket, a rákosi vipera mesterséges szaporításának, visszatelepítésének és nyomon követésének tapasztalatait, valamint az élőhelyeken zajló, a rákosi vipera életfeltételeit követő monitoring vizsgálatok eredményeit.

A konferencia második napján a résztvevők megtekinthették a Kunpeszér melletti Rákosivipera-védelmi Központot, a tenyésztés és visszatelepítés helyszíneit valamint a Hanságban zajló élőhely-kezelési munkálatokat.



Halpern Bálint előadása a mesterséges szaporítás és visszatelepítés tapasztalatairól.


Az elhangzottak alapján megállapítható volt, hogy sikerült megakadályozni Európa egyik legritkább gerincesének kihalását Magyarországon és az élőhely-rekonstrukciós kezelések is eredményesek, de a faj hosszú távú fennmaradásának biztosításához feltétlenül szükséges a jelenlegi erőfeszítések fenntartása.

A konferencia programja megtekinthető ITT >>


Kapcsolódó oldalak


MME adhat vonal: 13600/40
Hívásával 250 Ft-tal támogatja az MME madárvédelmi munkáját.
Köszönjük!






Kapcsolódó hírek

Mély fájdalommal tudatjuk mindazokkal, akik ismerték és szerették, hogy Schmidt Egon életének 92 évében elhunyt.  Elhunyt szerettünk búcsúztatása 2023. március 10-én 11:15 órakor lesz a Farkasréti temető Makovecz-ravatalozóban.  

A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület a Madarak és Fák Napja alkalmából országos versenyt hirdet az általános iskolai felső tagozatos tanulók számára.

Schmidt Egon a Kossuth-díjjal (fotó: Haraszthy László)

Mély fájdalommal tudatjuk, hogy 91 éves korában, ma hajnalban elhunyt Schmidt Egon, a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület Tiszteletbeli elnöke, Kossuth-díjas író, aki egész életét a madaraknak, a madárvédelemnek és az ismeretterjesztésnek szentelte. Életével mindannyiunk számára példát mutatott természetszeretetből, emberségből, személyiségével természetvédők...