Különleges adomány díszíti az MME központi irodáját

Molnár József festőművész Gólyafészek című alkotása díszíti ezentúl az MME központi irodáját. A művész és családja ezzel a nagyon kedves ajándékkal szeretné felhívni a figyelmet a madár, és különösképpen a gólyavédelem fontosságára. Az MME köszöni a nagylelkű ajándékot.

Molnár József festménye


Molnár József, aki az idén novemberben ünnepli 90. születésnapját, a műtermében adta át alkotását Halmos Gergőnek, az MME ügyvezető igazgatójának.

Molnár József alkotásának átadása (fotó: Lendvai Csaba)
Az átadáson a művész lánya, Molnár Monika, az MME
pártoló tagja is részt vett
(fotó: Lendvai Csaba)

.

Molnár József Gólyafészek című alkotása
A kép az MME tárgyalójának falát díszíti,
ahol a legtöbben láthatják


Molnár József festőművész 1922-ben született Nagyrédén.Tanulmányait a Képzőművészeti Főiskolán végezte, Budapesten. Mestere Bernáth Aurél volt.

1949-ben a Budapesti Világifjúsági Találkozón I. díjat nyert. 1975-ben olasz ösztöndíjban részesült, s a Római Magyar Akadémián kamara kiállításon mutatkozott be. Külföldi tanulmányúton járt még: Lengyelországban (Krakkó, Varsó), Franciaországban (Párizs), Oroszországban (Moszkva, Szentpétervár), Hollandiában (Amszterdam), Belgiumban (Brüsszel, Gent), Németországban (Weimar, Lipcse, Berlin, München), Csehországban (Prága) és Görögországban.

Eddig közel 30 önálló kiállítást rendezett Budapesten és több magyar városban. Csoportkiállításokon gyakran vett részt. Munkáit több alkalommal díjakra érdemesítették.

Pályája elején főként arcképeket és figurális kompozíciókat festett. Utóbb szívesen fest tájképeket, csendéleteket.

Alkotásai közül kiemelkedőek mozaikból készült munkái Egerben, Nagyrédén, Szigetszentmártonban és Ópusztaszeren. Néhány munkája a Magyar Nemzeti Galéria tulajdonában van, mások közintézményekhez, illetve magán-gyűjteményekbe kerültek. Alkotásaiban az oldott festőiség mellett folklórra utaló megnyilvánulások és konstruktív törekvések egyaránt megfigyelhetők. A valóság, a humánum nyilvánul meg műveiben. 1995-ben a Hatvani Galéria "Arcok és Sorsok" biennálén aranydiplomát kapott. (www.museum.hu)






Köszönjük, hogy egy százalék felajánlásával az MME madárvédelmi munkáját támogatta!

.



Kapcsolódó hírek

Mély fájdalommal tudatjuk mindazokkal, akik ismerték és szerették, hogy Schmidt Egon életének 92 évében elhunyt.  Elhunyt szerettünk búcsúztatása 2023. március 10-én 11:15 órakor lesz a Farkasréti temető Makovecz-ravatalozóban.  

A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület a Madarak és Fák Napja alkalmából országos versenyt hirdet az általános iskolai felső tagozatos tanulók számára.

Schmidt Egon a Kossuth-díjjal (fotó: Haraszthy László)

Mély fájdalommal tudatjuk, hogy 91 éves korában, ma hajnalban elhunyt Schmidt Egon, a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület Tiszteletbeli elnöke, Kossuth-díjas író, aki egész életét a madaraknak, a madárvédelemnek és az ismeretterjesztésnek szentelte. Életével mindannyiunk számára példát mutatott természetszeretetből, emberségből, személyiségével természetvédők...