Élőhelykezelés a Farkas-hegyen 2012. március 3-án

Az MME Kétéltű- és Hüllővédelmi Szakosztálya Haragossikló-védelmi programjának keretében 2012. március 3-án (szombaton) élőhelykezelést szervez a Budaörs fölötti Farkas-hegyre. A feladat a korábban letermelt fenyő eltávolítása lesz a területről.

KhVSZ logó


Találkozó a helyszínen 9:00 órakor.


A Budaörsi kopárok részét képező, dolomit-sziklagyepekkel borított fokozottan védett területen számos ritka állat- és növényfaj fordul elő. A Szakosztály számára legfontosabb a pannongyík, és legveszélyeztetettebb hüllőfajunk, a haragossikló jelenléte. Sajnos a sziklagyep körül több helyen idegenhonos fekete fenyőt telepítettek, ami agresszív terjedésével veszélyezteti a sziklagyepeket, és a rajtuk előforduló állatokat. A fenyők egy részét az akcióig letermelik, és az önkéntesek feladata a letermelt fa eltávolítása lesz a területről.


Megközelítés
A Budaörsi kopárok fokozottan védett területet legcélszerűbb Csillebérc irányából megközelíteni. (Tömegközlekedéssel a A Széll Kálmán térről induló 90-es autóbusszal Csillebérc, KFKI végállomásig kell menni.) Innen a Konkoly Thege Miklós út folytatásán kell tovább menni körülbelül 1 km-t. Az út enyhén lefelé visz és meglehetősen kátyús. Az aszfaltozott út végén, egy villa bejáratánál balra kell térni a földúton, majd ahol a földút kettéágazik, jobbra kell fordulni, és áthaladni egy sorompón, valamint a Budaörsi kopárokat ismertető információs tábla mellett. Innen az út egyenesen az élőhelyre vezet. Csillebérctől a teljes táv körülbelül 2 km. Gépkocsival Csillebércnél, illetve az aszfaltozott út végén lehet megállni (ha valaki bevállalja a kátyúkat).

KhVSZ élőhelykezelés térkép
A térkép nagyobb méretben innen letölthető >>


Mit kell hozni?
A szervezők hideg és meleg étellel, itallal, valamint felszereléssel is készülni fognak, de nem korlátlanul, érdemes saját elemózsiával is készülni.

Rossz idő esetén a programot március 11-én vasárnap tartjuk meg. Erről érdemes a KHVSZ honlapján tájékozódni >>

További információ:

Babocsay Gergely: 06-30-232-7134
Vági Balázs: 06-20-218-4822




Személyi jövedelemadó 1% felajánlásával nélkülözhetetlen
segítséget nyújthat madárvédelmi munkánkhoz!

A rendelkezéshez szükséges adószámot és
tájékoztatást is tartalmazó nyilatkozatot

letöltheti
itt >>

Köszönjük!








Kapcsolódó hírek

Mély fájdalommal tudatjuk mindazokkal, akik ismerték és szerették, hogy Schmidt Egon életének 92 évében elhunyt.  Elhunyt szerettünk búcsúztatása 2023. március 10-én 11:15 órakor lesz a Farkasréti temető Makovecz-ravatalozóban.  

A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület a Madarak és Fák Napja alkalmából országos versenyt hirdet az általános iskolai felső tagozatos tanulók számára.

Schmidt Egon a Kossuth-díjjal (fotó: Haraszthy László)

Mély fájdalommal tudatjuk, hogy 91 éves korában, ma hajnalban elhunyt Schmidt Egon, a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület Tiszteletbeli elnöke, Kossuth-díjas író, aki egész életét a madaraknak, a madárvédelemnek és az ismeretterjesztésnek szentelte. Életével mindannyiunk számára példát mutatott természetszeretetből, emberségből, személyiségével természetvédők...