Szárnyak nélkül is repül. Mi az?

Bár a repülésről elsőre mindenkinek a madarak jutnak eszébe, más állatfajok is meghódították már a levegőt. Jól ismert tény, hogy a denevérek, rovarok is rendelkeznek szárnnyal így ők is képesek repülni, sőt vannak olyan fajok, melyek siklásra képesek egy bőrlebernyeg segítségével, mely az első és hátsó láb között feszül.

Sárgalábú sirály (fotó: Orbán Zoltán)


Ám van olyan állatfaj (nem is egy) melynek nincs szárnya, sem bőrlebernyege mégis tud repülni, sőt egyes megfigyelések szerint 2000 méter magasra is felemelkedhet.


Melyek ezek az állatok? >>







Köszönjük, hogy egy százalék felajánlásával az MME madárvédelmi munkáját támogatta!


Kincses László
A felső kis képen sárgalábú sirály látható
(fotó: Orbán Zoltán)

Kapcsolódó hírek

Mély fájdalommal tudatjuk mindazokkal, akik ismerték és szerették, hogy Schmidt Egon életének 92 évében elhunyt.  Elhunyt szerettünk búcsúztatása 2023. március 10-én 11:15 órakor lesz a Farkasréti temető Makovecz-ravatalozóban.  

A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület a Madarak és Fák Napja alkalmából országos versenyt hirdet az általános iskolai felső tagozatos tanulók számára.

Schmidt Egon a Kossuth-díjjal (fotó: Haraszthy László)

Mély fájdalommal tudatjuk, hogy 91 éves korában, ma hajnalban elhunyt Schmidt Egon, a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület Tiszteletbeli elnöke, Kossuth-díjas író, aki egész életét a madaraknak, a madárvédelemnek és az ismeretterjesztésnek szentelte. Életével mindannyiunk számára példát mutatott természetszeretetből, emberségből, személyiségével természetvédők...