Elkészült a fecskék környezeti nevelésben és turizmusfejlesztésben betöltött szerepét bemutató új honlap oldalunk

Bár már véget ért a fecskék idei költési szezonja és az afrikai telelőterületekre tartó madaraink az országot is elhagyták, a jövő évi munkatervek előkészítésekor időben érdemes áttekinteni a madárcsoport környezetpedagógiai és turisztikai alkalmazhatóságának lehetőségeit. Ezt segítendő készítettük el legújabb honlap oldalunkat. 

Fészkét elhagyó molnárfecske a balatonlellei Ikon borászatban (Fotó: Orbán Zoltán).


A városiasodott fecskék több viselkedési sajátossága is hozzájárul ahhoz, hogy rendkívül jó partnerei legyenek a változatos célú bemutatásnak: akár több ezer fészekből álló kolóniákban élhetnek, a sárfészket építők gyakorlatilag csak az épületeinken költenek, ezért a nagyvárosok köz- és lakóépületeitől a falvakig jelen vannak, mesterséges fészkekkel és egyéb eszközökkel közvetlenül is segíthetjük őket. Tovább >>


Kapcsolódó oldalak





Köszönjük, hogy egy százalék felajánlásával az MME madárvédelmi munkáját támogatta!



Orbán Zoltán



Kapcsolódó hírek

Mély fájdalommal tudatjuk mindazokkal, akik ismerték és szerették, hogy Schmidt Egon életének 92 évében elhunyt.  Elhunyt szerettünk búcsúztatása 2023. március 10-én 11:15 órakor lesz a Farkasréti temető Makovecz-ravatalozóban.  

A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület a Madarak és Fák Napja alkalmából országos versenyt hirdet az általános iskolai felső tagozatos tanulók számára.

Schmidt Egon a Kossuth-díjjal (fotó: Haraszthy László)

Mély fájdalommal tudatjuk, hogy 91 éves korában, ma hajnalban elhunyt Schmidt Egon, a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület Tiszteletbeli elnöke, Kossuth-díjas író, aki egész életét a madaraknak, a madárvédelemnek és az ismeretterjesztésnek szentelte. Életével mindannyiunk számára példát mutatott természetszeretetből, emberségből, személyiségével természetvédők...