2006-05-28 00:00
használati cikkek nemzetközi kereskedelme napjainkra akkora méreteket öltött,
hogy a természetes élőhelyek megszűnése mellett a vadon élő állat- és növényfajok
számára ez a kíméletlen üzlet jelenti a legnagyobb veszélyt.
A nemzetközi kereskedelem fenntartásában nekünk, mint vásárlóknak komoly szerepünk van. Sokan nem tartják magukat ebben érintettnek, azonban, ha jobban körbenézünk házunk táján, mégis találhatunk tengerpartról származó kagylót, csigát, hüllőből készült övet, táskát, néhány koralldarabot a fürdőszobában vagy a nagyszoba díszeként.
A Washingtoni Egyezményt (CITES) azzal a céllal hozták létre, hogy ellenőrzése alá vonja a veszélyeztetett fajok kereskedelmét, és ezáltal megakadályozza, hogy állat- és növényfajok ezrei a kipusztulás szélére jussanak.
Az eddigi "Veszélyes emléktárgyak" és "Mindent a szemnek, semmit a kéznek!" kampányok után idén oktatási kampányt szervez a WWF, a REX Alapítvány, valamint a Környezetvédelmi és Vízügyi Minisztérium az ország valamennyi felső tagozatos osztályt fenntartó általános iskolája és középiskolája számára. Ennek keretében valamennyi iskola kézhez kapja értesítőnket az "ÚJ KATEDRA" című kiadványban, melyhez posztert is mellékeltünk "NE VEDD, VÉDD! " címmel - mely egyben a kampányunk és pályázatunk címe is.
Elkészült a honlap is, amely a www.cites.hu címen érhető el, ahol a diákok és tanárok egyaránt tájékozódhatnak a témával és a kampánnyal kapcsolatban. A tanárok munkáját külön előadás segíti, a diákokat pedig pályázatra hívjuk, amelyben társasjátékot vagy számítógépes játékot készíthetnek e témakörben.
További információ:
www.cites.hu