Kerecsensólyom-őrzés a Gerecsében

Az MME Komárom-Esztergom megyei Csoportja a Duna-Ipoly Nemzeti Park Igazgatóság Gerecsei Tájegységével együttműködve 2007-ben is szervez kerecsensólyom fészekőrzést a Gerecse-hegység területén.

A kerecsensólyom - a Turul - világállománya drasztikusan csökkent az utóbbi évtizedekben. Hazánkban is közel állt a kipusztuláshoz, de az MME munkájának köszönhetően állománya ismét megerősödött. Európa kerecsensólyom-állományának közel fele Magyarországon fészkel, és nálunk található az egyetlen nagyobb, növekvő populáció. A faj megőrzésében ezért Magyarországnak kiemelt felelőssége van. A meghirdetett fészekőrzés a védelmi program része. Az élmény és a látvány garantált! Amennyiben kedvet éreztek, és lehetőséget láttok egy ilyen speciális madármegfigyelésre, akkor azt jelezzétek számunka az alábbi elérhetőségek valamelyikén!

Feladat: Az őrzést a Gerecse-hegységben rendezzük 500 méteres tengerszint feletti magasságban, 2007. március 16. és június 24. intervallumban. A konkrét adatgyűjtési és őrzési feladatot a terepen ismertetjük, de a legfontosabb teendő az őrök részéről, hogy a bánya területéről el kell irányítani az arra járó turistákat, munkásokat, vagyis biztosítani kell a zavartalanságot, illetve adatokat kell gyűjteni a sólyom pár életéről.
Lehetőleg a résztvevők 5 napos, 1 hetes közt vállaljanak, de akár hosszabb időtartamra is lehet jelentkezni, de a hétvégi részvétel is nagy segítség!

Helyszín: Gerecse-hegység

Időpont: 2007. március 16. - júniu 24.

Szállás: Biztosított a Nemzeti Park Igazgatóság faházában, az őrzés helyszínén van. Hálózsákot, távcsövet, élelmiszert és személyes holmikat az őrök biztosítják maguk számára. Villany és vezetékes víz nincs a területen (Ez utóbbit biztosítunk!). A faházban 2 fő részére van ágy. A házat lehet fűteni kályhával. Főzéshez alapeszközök rendelkezésre állnak.

Kérjük, további érdeklődésed mellett add meg a konkrét intervallumot, amikor részt kívánsz venni az őrzésben! Kérjük, amennyiben nem biztos a részvétel, akkor várj annak biztossá válásáig, mert jelentkezésed esetén feltétlenül számítunk Rád, bármilyen is az idő!

További információ és jelentkezés: Csonka Péter, 30/663-4659; csonka.peter@mme.hu


További információ:
Önkénteseket keresünk ragadozómadár-védelmi programokra

Kapcsolódó hírek

Mély fájdalommal tudatjuk mindazokkal, akik ismerték és szerették, hogy Schmidt Egon életének 92 évében elhunyt.  Elhunyt szerettünk búcsúztatása 2023. március 10-én 11:15 órakor lesz a Farkasréti temető Makovecz-ravatalozóban.  

A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület a Madarak és Fák Napja alkalmából országos versenyt hirdet az általános iskolai felső tagozatos tanulók számára.

Schmidt Egon a Kossuth-díjjal (fotó: Haraszthy László)

Mély fájdalommal tudatjuk, hogy 91 éves korában, ma hajnalban elhunyt Schmidt Egon, a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület Tiszteletbeli elnöke, Kossuth-díjas író, aki egész életét a madaraknak, a madárvédelemnek és az ismeretterjesztésnek szentelte. Életével mindannyiunk számára példát mutatott természetszeretetből, emberségből, személyiségével természetvédők...