Interaktív tartalmaink

Kedves szülők, tisztelt pedagógusok, a mostani nehéz helyzetben szeretnénk a figyelmükbe ajánlani az elmúlt évek fejlesztéseit, amit a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület hozott létre. A fejlesztések segíthetik a pedagógusok tanórákra való felkészülését vagy az órák, szakkörök élményszerűbbé tételével a tanulók motiválását.

A legkisebbeknek

A legkisebbekre gondolva létrehoztuk a www.csipogo.hu gyermekhonlapunkat. Számos témát dolgoztunk fel „gyereknyelven” illusztrációkkal, egyszerűbb játékokkal. Olyan érdekes kérdésekre keressük a választ a honlapon, hogy: mitől madár a madár, miért színesek a tollaik, miért vonulnak. A madarak menüpont alatt megismerkedhetünk a fecskékkel, gólyákkal, és az év madaraival. A letölthető anyagok között http://www.csipogo.hu/letolthetoanyagok a Madártávlat folyóiratunk Csipogó rovatának pdf-jei között válogathatunk, ha színezőkre, kézműves ötletekre, játékos feladatokra van szükségünk.

Szintén a kicsikre gondolva született meg a Sas és az ember című mesénk e-book formában, amely bemutatja a parlagi sasokra leselkedő veszélyeket és a védelmi lehetőségeket.  (http://www.mme.hu/legkisebb-gyerekek-reszesei-lehetnek-parlagi-sasok-vedelmenek) A mese ingyenesen letölthető App Store: https://goo.gl/nLz9fd és a Google Play: https://goo.gl/kaaCNd webáruházakból táblagépre, okostelefonra.

Mobiltelefonos határozók

A nagyobb korosztály már az okostelefonok világában él, éppen ezért szerettünk volna olyan ingyenes és hasznos alkalmazásokat létrehozni (Android és iOS ) amelyek „kivezeti” a gyerekeket a természetbe és a készülékük segítségével élményszerűen tudnak új ismeretekre szert tenni. A Madárhatározó (http://www.mme.hu/madarhatarozo-mobiltelefonos-alkalmazas) mobiltelefonos alkalmazás hazánk 157 leggyakoribb madárfaját tartalmazza ingyenesen. A látott madarak beazonosítását 269 illusztráció és 203 hang segíti. A Kétéltű és hüllőhatározó applikáció (http://www.mme.hu/keteltu-es-hullohatarozo-mobiltelefonos-alkalmazas) a hazánkban előforduló 17 kétéltű és 18 hüllő faj terepi azonosításához nyújt segítséget 41 színes illusztrációval, 12 béka hangjával és részletes fajleírásokkal. Ha nem határozni szeretnénk, csak a fajokkal ismerkedni, erre a „Lexikon” funkció ad lehetőséget, tudásunk tesztelésére pedig a „Játék” funkció, mindkét alkalmazás esetében.

Pedagógusoknak

A pedagógusok munkáját segítheti a www.mme hu honlap Tudástár menüpontjában található Magyarország madarai (http://www.mme.hu/magyarorszagmadarai ) és Magyarország kétéltűi és hüllői (http://www.mme.hu/keteltuek-es-hullok) aloldalak, amelyek folyamatosan frissülnek állomány adatokkal, ezen túl pedig fotók, videók és hangok teszik változatossá a fajok szakmai leírását.  A Natura 2000 területek (http://www.mme.hu/natura2000-teruletek) aloldalon összefoglalva megtalálható a területkezeléssel kapcsolatos dokumentumok, kijelölés alapjául szolgáló fajok, élőhelyek.

Honlapunk letölthető anyagai között http://www.mme.hu/letoltheto_anyagok konferenciák anyagai, év madara plakátok, natura 2000 óvodai, iskolai módszertani segédlet, madárbarát előadások is megtalálhatóak.

Amennyiben hasznosnak találja fejlesztéseinket kérem kollégáit is informálja az ingyenes lehetőségekről!

Kapcsolódó hírek

Mély fájdalommal tudatjuk mindazokkal, akik ismerték és szerették, hogy Schmidt Egon életének 92 évében elhunyt.  Elhunyt szerettünk búcsúztatása 2023. március 10-én 11:15 órakor lesz a Farkasréti temető Makovecz-ravatalozóban.  

A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület a Madarak és Fák Napja alkalmából országos versenyt hirdet az általános iskolai felső tagozatos tanulók számára.

Schmidt Egon a Kossuth-díjjal (fotó: Haraszthy László)

Mély fájdalommal tudatjuk, hogy 91 éves korában, ma hajnalban elhunyt Schmidt Egon, a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület Tiszteletbeli elnöke, Kossuth-díjas író, aki egész életét a madaraknak, a madárvédelemnek és az ismeretterjesztésnek szentelte. Életével mindannyiunk számára példát mutatott természetszeretetből, emberségből, személyiségével természetvédők...