Él a kihaltnak hitt királyharkály

A királyharkály a világ egyik legnagyobb és leglátványosabb harkálya, amelyet utoljára 1944-ben láttak Észak-Amerika erdeiben. Arkansas keleti részén a Mississippi medencéjében azonban nemrégiben több alkalommal is újra látták a madarat, sőt az egyik ornitológusnak sikerült is lefilmeznie.

A Science-ben közzétett hír megdöbbentette a madarászokat. A híradások szerint ugyanis valószínűleg több példány is kóborol a területen, ahol a korábbi fakitermelések miatt megfogyatkozott erdőállomány mára kezd regenerálódni.

A feltűnő fekete-fehér tollazatot viselő harkály megtalálása azért is nagy öröm szakértői berkekben, mert ha ez a faj nem pusztult ki, akkor előfordulhat, hogy más kihaltnak vélt madarak is léteznek még az elszigetelt területeken.


További információ:
Video felvétel a királyharkályról. A lejátszáshoz Quick Player szükséges | Science Magazine

Kapcsolódó hírek

Mély fájdalommal tudatjuk mindazokkal, akik ismerték és szerették, hogy Schmidt Egon életének 92 évében elhunyt.  Elhunyt szerettünk búcsúztatása 2023. március 10-én 11:15 órakor lesz a Farkasréti temető Makovecz-ravatalozóban.  

A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület a Madarak és Fák Napja alkalmából országos versenyt hirdet az általános iskolai felső tagozatos tanulók számára.

Schmidt Egon a Kossuth-díjjal (fotó: Haraszthy László)

Mély fájdalommal tudatjuk, hogy 91 éves korában, ma hajnalban elhunyt Schmidt Egon, a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület Tiszteletbeli elnöke, Kossuth-díjas író, aki egész életét a madaraknak, a madárvédelemnek és az ismeretterjesztésnek szentelte. Életével mindannyiunk számára példát mutatott természetszeretetből, emberségből, személyiségével természetvédők...