Egy kerecsenfióka szomorú története

A kerecsensólyom ritka és fokozottan védett madarunk, amely a BirdLife International legfrissebb jelentése szerint világszerte veszélyeztetett faj.



A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) munkatársai az elmúlt évtizedekben az állami természetvédelemmel karöltve jelentős eredményeket értek el a faj védelme terén.



A képen látható kerecsensólyom fiókákat 2004. május 18-án gyűrűzték meg a Hevesi-síkon. Az MME által szervezett novemberi elektromos felmérés legszomorúbb pillanata volt, amikor az egyik fiókát, a fészektől 20 km-re, elpusztulva találták egy villanyoszlop alatt.

Kapcsolódó hírek

Mély fájdalommal tudatjuk mindazokkal, akik ismerték és szerették, hogy Schmidt Egon életének 92 évében elhunyt.  Elhunyt szerettünk búcsúztatása 2023. március 10-én 11:15 órakor lesz a Farkasréti temető Makovecz-ravatalozóban.  

A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület a Madarak és Fák Napja alkalmából országos versenyt hirdet az általános iskolai felső tagozatos tanulók számára.

Schmidt Egon a Kossuth-díjjal (fotó: Haraszthy László)

Mély fájdalommal tudatjuk, hogy 91 éves korában, ma hajnalban elhunyt Schmidt Egon, a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület Tiszteletbeli elnöke, Kossuth-díjas író, aki egész életét a madaraknak, a madárvédelemnek és az ismeretterjesztésnek szentelte. Életével mindannyiunk számára példát mutatott természetszeretetből, emberségből, személyiségével természetvédők...