2010-08-13 04:57
A 2010-es esztendőt az ENSZ a biológiai sokféleség világévének nyilvánította, amellyel szeretné felhívni a figyelmet minél szélesebb körben arra, hogy a biológiai sokféleség megőrzése mindannyiunk érdeke és felelőssége.
Települések biológiai sokfélesége
Sokszor úgy érezzük, hogy betontenger, aszfaltmező és házak sokasága vesz körül bennünket, a természet kiszorult a településekről. Különösen a városokban, nagyvárosokban egyre csökken a biológiai sokféleség. Ezért arra kérjük a pályázókat, hogy válasszanak ki közvetlen környezetükből egy olyan területet, amelyet szebbé, zöldebbé, természetesebbé lehetne tenni. Tervezzék meg, milyennek szeretnék látni! Lehet akár egy tér, háztömb, városrész vagy elhanyagolt gyártelep – a kiválasztott terület Magyarország bármely településének belterületén elhelyezkedhet. Elsősorban olyan településrészlet terveit várjuk, amelynek élővilága hiányzik, leromlott, vagy a pályázó szerint sokszínűbbé tehető.
A pályamunka
Egy poszter, amelyen az alkotóknak be kell mutatniuk a jelenlegi állapotot és azt, hogy a kiválasztott területet milyennek szeretnék látni (rövid leírás, fotó, térkép, tervrajz, rajz stb.). A terveket és rajzokat bármilyen technikával el lehet készíteni. Az elbírálás elsődleges szempontja maga az ötlet és a koncepció, nem a művészi érték. Az 5 legjobb pályamű alkotója díjazásban részesül, a beérkezett tervekből a kiíró KvVM kiállítást rendez.
Részletes pályázati kiírás >>
Pályázati adatlap >>
Az MME a pályázók figyelmébe ajánlja a Madárbarát kert programot, ami rengeteg ötletel segítheti a pályamunka elkészítését!
További segítséget nyújtó oldalak
- Segítsük
a fecskéket műfészkek kihelyezésével! >>
- Lovardák,
borászatok,
látogatóközpontok, várak figyelmébe ajánljuk: a fecskevédelem
turizmusfejlesztési lehetőségeket is nyújt! >>
- A
2010. év madarai a fecskék >>
- Fecskevédelem >>
- Segítsük a fecskéket sárgyűjtő helyekkel is! >>
- A környezeti nevelést is segíthetik - itt az ideje kihelyezni a darázsgarázsokat! >>
- Darázsgarázsokat helyeztünk ki az MME központi irodai boltjánál >>
- Sarlósfecske odúkat helyeztünk ki - az MME Budapesti Helyi Csoportjának beszámolója >>
- Szafari
otthon - élvezzük a nyári Madárbarát kert örömeit! >>
- A panelházak lakói előnyben! - a szürke légykapók rejtett életének megfigyelése >>
- Szürke légykapók megtelepedése - még egy érv füsti fecske műfészkek kihelyezésére >>
- Madárbarát
panel - 19 madárfióka története >>
Az MME honlapjának fejlesztése az Európai Unió támogatásával, az Európai Szociális Alap társfinanszírozásával valósult meg a TÁMOP-2.5.1-07/1-2008-0098 projekt keretében |